Müşteri:
Ekoloji birliğii
İş Tanımı:
Haber Sitesi
Tarih:
Nisan 2019
Kategori:
Yazılım, Web, Tasarım
Üreticiler:
Ege Sertçetin
Web Yazılımcı
Merve Vardar
Tekstil Tasarımcı
Gökhan Şahin
Kreatif Direktör
Ekoloji Birliği
4 görsel

Ekoloji Birliği

Ekoloji mücadelesi, içinden geçtiğimiz bu karanlıkta geleceğe dair umudun hâlâ korunabildiği ve yaşam hakkı için kenetlendiğimiz en önemli mevzilerden biri, iktidar ve sermaye blokunun en çok köşeye sıkıştırılabildiği ve yaşam düşmanlığının en net teşhir edildiği bir mücadele başlığı haline gelmiştir. (...) Ekoloji Birliğinde buluşalım, yaşamı birlikte savunalım.


ARKA PLAN

Ekoloji Birliği, 11-12 Kasım 2017'de temelleri atılan, Türkiye'nin dört bir yanındaki ekoloji örgütleri tarafından kurulan ve yaşamı savunmak için birlikte mücadele etmeyi hedefleyen örgüt.

İHTİYAÇ

Kurulduktan kısa süre sonra eylemlerine ve basın açıklamalarına başlayan Ekoloji Birliği için bunları duyurabileceği bir web sitesi ihtiyacı doğdu. Hem Türkiye'nin çeşitli yerlerinde gerçekleşen eylemlerin ve ekoloji mevzularının ilk ağızdan duyurulması hem de köşe yazılarının yayınlanabilmesi gerekiyordu.

ÇÖZÜM

WordPress üzerine bir haber sitesi teması kullandık ve bunu Ekoloji Birliği'nin ihtiyaçlarına ve renklerine göre düzenledik. Daha önce çeşitli internet gazetelerinde yayınlanmış Ekoloji Birliği haberlerini derleyerek siteye içerik olarak ekledik. Ekoloji Birliği'nin bileşeni olan yerel örgütlerin logolarını ve iletişim bilgilerini derleyerek siteye ekledik. Abaküs istatistik sitemimize bağlayarak siteye gelen kullanıcıların ölçülebilmesini sağladık.

TEKNİK

WordPress kurulumunu kendi sanal sunucumuza yaptık. Böylelikle PHP, MariaDB, nginx gibi sitenin çalışması için gerekli programların güncel versiyonlarını kullanarak hem olası güvenlik açıklarından kurtulduk hem de yeni teknolojinin özelliklerinden ve performansından faydalandık. Ayrıca detay ayarlamalar ile web sitesinin hızlı çalışmasını sağladık. SSL ile hem kullanıcıların hem de Ekoloji Birliği ekibinin güvenli veri transferi yapmasını sağladık. WordPress temasının özelleştirilmesi aşamasında alt tema ile çalıştık. Bu sayede asıl temayı sorunsuz şekilde güncelleyebildik. Halen web sitesinin bakımı tarafımızdan yapılıyor.

Benzer İşlerimiz

Yukarı çık
Yukarı çık