Müşteri:
Avrupa Kitap
İş Tanımı:
E-Ticaret Sitesi
Tarih:
Mayıs 2019
Kategori:
Yazılım, Web, Tasarım
Üreticiler:
Ege Sertçetin
Web Yazılımcı
Merve Vardar
Tekstil Tasarımcı
Gökhan Şahin
Kreatif Direktör
Avrupa Kitap
4 görsel

Avrupa Kitap

ARKA PLAN

Avrupa Kitap'ın amacı, Almanya başta olmak üzere tüm dünyaya Türkçe kitapların ulaşımasını sağlamak. Herhangi bir mağazası olmadan, internet üzerinden satış yapmayı hedefliyorlar.

İHTİYAÇ

Dünyanın herhangi bir yerindeki insanın kullanabileceği türden bir e-ticaret sitesi üzerinden kitap alışverişi istendi. Kontrol paneli ile kitapların girişinin yapılabilmesi talep edildi.

ÇÖZÜM

Özgür bir yazılım olan WordPress ve onun oldukça yaygın kullanılan e-ticaret eklentisi WooCommerce ile çalıştık. Kitap satışına özel bir tema ile çalıştık ve bunu Avrupa Kitap'ın ihtiyacına göre özelleştirdik. Ödeme sistemini PayPal ile çalışır hale getirdik. Kullanıcıların ister PayPal hesabı ile ister doğrudan kredi kartı ile ödeyebilmelerini sağladık. Avrupa Kitap özelinde dikkat edilmesi gereken bir konu, kargoya verilen siparişlerin takibiydi. Almanya'da tek kitap için ulusal posta ile göndermek uygunken çoklu gönderilerde özel kargo firmaları ile çalışmak gerekiyordu. Biz de farklı posta/kargo yöntemlerini destekleyecek bir sistem kurduk. Müşterilerin kargolarını kolayca takip edebilmesini sağladık.

Benzer İşlerimiz

Yukarı çık
Yukarı çık