Müşteri:
Gülçin Gün
İş Tanımı:
İnternet Sitesi
Tarih:
2011
Kategori:
Yazılım, Web
Üreticiler:
Ege Sertçetin
Web Yazılımcı
Gülçin Gün Photography
2 görsel

Gülçin Gün Photography

Düşünsenize minicik bir canın hayata ilk merhabasına tanıklık edip onu annesinden bile önce görüp, bu anı ölümsüzleştirmek ne kadar eşsiz bir duygu. Hiç tanımadığınız insanların heyecanına, göz yaşlarına, endişesine ortak olup onlarla tek yürek olmak...


ARKA PLAN

Gülçin Gün, İzmit'te freelance olarak bebek, doğum ve çocuk fotoğrafçılığı yapıyordu.

İHTİYAÇ

Gülçin Gün'ün hem yaptığı işleri estetik biçimde listeleyebilmeye, hem bunları kategorilere bölmeye hem de yeni işler alabilmeye ihtiyacı vardı. Bunun için bir web sitesine ihtiyacı olduğunu belirtti. Burada çektiği fotoğrafları gösterebilmeyi ve bir iletişim formu vasıtasıyla potansiyel müşterilerinin kendisine ulaşabilmesini istiyordu.

ÇÖZÜM

Potansiyel müşterileri ikna etmenin en doğrudan yolu, Gülçin Gün'ün çektiği fotoğrafları ön plana çıkarmaktı. Bu sebeple ana sayfada bol miktarda fotoğraf kullanıldı. Tek düze olmaması için her sayfa açıldığında bunlar rastgele sıralandı. Ayrıca fotoğraf kategorileri sayfaları açıldı ve burada kısa bir tanıtım yazısından sonra bolca fotoğrafa yer verildi. Kategori sayfalarından iletişim sayfasına bağlantılar eklenerek kullanıcıların temasa yönlendirilmesi sağlandı. Temel SEO çalışması yapılarak Gülçün Gün'ün anahtar kelimelerine göre arama motorlarında üst sıralara çıkması sağlandı.

TEKNİK

HTML tasarım şablonu ile başlandı ve otomatikleşmesi gereken kısımlar için PHP kullanıldı. Fotoğraflar dosya sisteminden okundu. Bu sayede kontrol paneline ihtiyaç olmaksızın FTP ile yeni fotoğrafların aktarılabilmesi sağlandı. Gülçin Gün'ün web sitesini başından beri kendi sanal sunucumuzda çalıştırarak bakımlarını yapıyoruz.

Benzer İşlerimiz

Yukarı çık
Yukarı çık