Müşteri:
Sıfır Gelecek
İş Tanımı:
İnternet Sitesi
Tarih:
Ağustos 2019
Kategori:
Yazılım, Web
Üreticiler:
Ege Sertçetin
Web Yazılımcı
Sıfır Gelecek
5 görsel

Sıfır Gelecek

Gezegen olarak ekolojik bir krizin ortasındayız. İçinde bulunduğumuz krize karşı uygun politikalar oluşturmamızın zamanı geldi de geçiyor. Kaybedecek bir saniyemiz dahi yok. Şu anda Yeryüzünün atmosferi, endüstri devrimi öncesi seviyelerden 1°C daha sıcak. Bilim insanları ardı ardına yayınladıkları raporlarla insan faaliyetlerinin sebep olduğu altıncı kitlesel yokoluşun içerisinde olduğumuzu söylüyor. Endüstri devriminden bu yana insan faaliyetleri bizi bugün içinde bulunduğumuz duruma, bir yol ayrımına getirdi. Önümüzde yalnızca iki seçenek duruyor. Ya küresel ısınmayı 1,5 derece ile sınırlamak için üstümüze düşeni yapacağız ve sıfır karbon emisyonuna geçeceğiz ya da yaşamın sona erdiği bir gelecek ile yüz yüze geleceğiz.

Araştırmacıların yıllardır uyardığı iklim değişimi, iklim krizine dönüşerek günlük hayatımızı etkiler hâle geldi. Fosil yakıtların etkilerinin göz ardı edilerek sonu yokmuşçasına kullanımı, kullan-at çılgınlığı, tüketimin sürekli özendirilmesi artık gezegenimizi öyle etkiliyor ki izleyici kalmamız mümkün olmuyor.

İklim krizini durdurmaya yönelik 2019 yılında Greta Thunberg ile başlayan Fridays For Future ve İngiltere'de başlayan Yokoluş İsyanı (Extinction Rebellion) hareketleri tüm dünyaya yayıldı. Bunların kazandırdığı ivme ile 20 Eylül İklim Grevi, Sıfır Gelecek kampanyası tarafından örgütlendi.

Biz de buna seyirci kalacak değiliz. Yayına giren ama ciddi eksiklikleri bulunan Sıfır Gelecek internet sitesini kampanya boyunca düzenlemeye ve hatalarını gidermeye devam ettik.

Benzer İşlerimiz

Yukarı çık
Yukarı çık