Müşteri:
Kuzey Ormanları Savunması
İş Tanımı:
Belgesel
Tarih:
2018
Kategori:
Video
Üreticiler:
Ege Sertçetin
Web Yazılımcı
Gökhan Şahin
Kreatif Direktör

Çerkezköy ÇED Toplantısı

Tekirdağ Çerkezköy Kapaklı sınırları içinde tarım arazilerini de kapsayan 5450 dönümlük alana yapılması planlanan kömürlü termik santrala ilişkin yapılmak istenen ÇED ‘halkın katılımı toplantısı’ halkın tepkisi nedeniyle gerçekleştirilemedi.

Kuzey Ormanları Savunması, geçtiğimiz Aralık ayında iptal edildiği duyurulan, ancak iptal hakkında resmi olarak bir açıklama yapılmayan Çerkezköy termik santral projesine yönelik bugün bir kapanış töreni mizanseni düzenledi.

Kuzey Ormanları Savunması aktivistleri bugün Tekirdağ – Çerkezköy’de, teknik sebeplerle iptal edildiği AKP Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in sosyal medya hesabından duyurulan Çerkezköy termik santral projesine yönelik olarak bir kapanış töreni düzenledi. Çerkezköy’de kurdukları termik santral bacası maketi önünde bir araya gelen aktivistler, “Trakya termiği durdurdu, sen de ÇED’i iptal et” pankartını açtılar. Kurulan kürsüde bir konuşma yapan Kuzey Ormanları Savunması aktivistlerinden Oruç Karacık, “ömründe hiç kömürlü termik santral kurmak istememiş insanlar, hoş geldiniz!” diyerek kapanış törenini başlattı. Yaşam savunucularının bölgede termik santral kurulmaması gerektiğini daha önce de dile getirdiğinin altını çizen Karacık yaptığı konuşmada Trakya’dan vazgeçmeyeceklerini belirtti, “kömüre kader demeyeceğiz” dedi. Karacık’ın konuşması ardından alkışlar eşliğinde baca maketi yıkıldı.
Yukarı çık
Yukarı çık