Müşteri:
Don Kişot Bisiklet Kolektifi
İş Tanımı:
İnternet Sitesi
Tarih:
Eylül 2017
Kategori:
Yazılım, Web, Tasarım
Üreticiler:
Ege Sertçetin
Web Yazılımcı
Merve Vardar
Tekstil Tasarımcı
Gökhan Şahin
Kreatif Direktör
Bisiklet ve Kent Çalıştayı
1 görsel

Bisiklet ve Kent Çalıştayı

Doğanın tahrip edildiği, kalkınma adı altında kentlerin hem insanlar hem de diğer canlılar için yaşanması zor alanlara dönüştüğü günümüzde, ulaşım her geçen gün daha büyük bir krize ve çevre kirliliğine dönüşüyor. Şiddet, kentte yaşam ve ulaşım konusunun ciddi bir alt başlığı haline geldi.

Şehirdeki fosil yakıt baskınlığını kırmanın en güçlü araçlarından biri bisiklet. Buna vurgu yapmak, bisikletin değiştirici, dönüştürücü yanına dikkat çekmek için Don Kişot Bisiklet Kolektifi tarafından düzenlenen Bisiklet ve Kent Çalıştayının tanıtım videosu ve logosu gibi internet sitesini de Bağımsız Atölye olarak hazırladık.

Bisiklet ve Kent Çalıştayının Bağımsız Atölye için diğer bir önemli yanı ise üçümüzün ilk kez bir arada yoğun şekilde çalışmayı deneyimlemiş olmasıydı. Kim bilir, belki de Bağımsız Atölye'nin ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

Aynı yazılım ve tasarım, Bisiklet ve Kent Çalıştayı 2019 için de kullanıldı. Açık kaynak olarak geliştirilen internet sitesinin kodlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik

Bu internet sitesini hazırlarken web ortamındaki birkaç yenilikten faydalanmak istedik. Öncelikle Angular Framework kullanarak sitenin sunucuya neredeyse hiç yük bindirmemesini ve sayfalar arası geçişin çok hızlı olmasını sağladık. İkinci olarak yapılan tasarımlardaki görselleri vektörel olarak kullanıcıya ulaştırmak için SVG formatını kullandık.

Benzer İşlerimiz

Yukarı çık
Yukarı çık