Client:
Engelli hakları forumu
Description:
Tanıtım Videosu
Date:
2017
Category:
Video
Producers:
Gökhan Şahin
Creatif Director

Erişilebilirlik İçin Mücadele Günü

Engellilerin bağımsız yaşayabilmelerini ve yaşamın tüm alanlarına etkin katılımını sağlamak ve engellilerin diğer bireylerle eşit koşullarda fiziki çevreye, ulaşıma, bilgi ve iletişim teknolojileri ve sistemleri dahil olacak şekilde bilgi ve iletişim olanaklarına, hem kırsal hem de kentsel alanlarda halka açık diğer tesislere ve hizmetlere erişimini sağlamak için uygun tedbirlerin alınmasından ibaret olan  erişebilirlik beklentisini karşılamaktan uzak bu yaklaşım; masalın büyüsünü bozan, rüyalarında engellilerin kulaklarına umutlu söylenceler fısıldayan ak sakallı dedenin keyfini dahi kaçıracak türden.

Çünkü,  erişebilirlik ; engelliler için, günlük yaşama olduğu kadar, ekonomik ve sosyal yaşama katılımın, tüm temel hakların, hepsinden önemlisi de yaşam hakkının yegane güvencesidir. 

İşte bu kötü rüyaları bir daha görmemek ve bu gerçeğe uymayan masalları bir daha dinlememek için: en iyisi uyanmak, şartları zorlayarak sokağa çıkmak ve hayata karışmaktır. Tüm muhatapların can simidine dönüşen 7 Temmuz Günü’nde, engellendiğinin farkında olan herkes için bu 7 Temmuz ve bundan sonraki her 7 Temmuz “Erişebilirlik İçin Mücadele Günü” olsun. Ta ki: her yer ve her şey erişebilir hale gelinceye kadar…

VİDEO

Engelli hakları forumu her yıl 7 Temmuz'da düzenlediği erişilebilirlik ile mücade günü tanıtımı için yapılan video çalışmamız.

PROJE ÜRETİCİLERİ

İllustrasyon: Mehmet Ogus | Seslendirme: Mahmut Keçeci | Video Kurgu Montaj: Gökhan Şahin


Similar Works

Go to top
Go to top